İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu

Kursun temel amacı 6331 Sayılı İş Kanunu 4. Maddesinde bulunan çalışanların “İş Sağlığı ve Güvenliği” konularında mesleki risklerini bilgilendirerek, periyodik eğitimlerle bilinçlenmelerini, bu alandaki riskleri minimuma indirmelerini, daha güvenli çalışmalarını sağlamaktır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu Başvuru Şartları

Kare Akademi tarafından verilen iş güvenliği kursları;

Olarak değişmektedir.

Bundan dolayı her bir İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi için farklı şartlar vardır.

Haliyle iş güvenliği uzmanlığı belgesini, durumlarına göre bazı kişiler doğrudan alabilirken, diğer bazı adaylar ise İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sınavlarda başarılı olmaları halinde belge alabilecekler.

Aynı şekilde yukarıda açıkladığımız gibi diğer  bazı kişiler ise önce iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılacaklar, eğitim sürecini tamamladıktan sonra girdikleri sınavda başarılı olmaları halinde iş güvenliği uzmanlığı belgesi alabileceklerdir.

Bu kişiler üç ayrı kategoriye ayrılarak aşağıda belirtilmiştir;

Bizi arayarak 0216 606 20 00 başvuru şartları ve fiyatları hakkında daha hızlı ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Başvuru İçin Gerekli Belgeler

İş Sağlığı ve güvenliği eğitimi için başvuru esnasında yanınızda olması gereken belgeler ve kayıt prosedürü aşağıdaki gibidir;

  • Başvuru yapılan kuruma yazılan yazıda hangi eğitim programına katılacağının belirtilmesi ve T.C. kimlik numarası ile iletişim bilgilerini içeren ıslak imzalı başvuru yazısı.
  • İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimine katılacak adayın eğitim programına uygun alanda lisans eğitimi aldığını gösteren diploma veya geçici mezuniyet belgesi.
  • (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitim programına katılacaklar için (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi ve bu belgeyle en az dört yıl fiilen görev yaptığını gösteren belgeler.
  • (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitim programına katılacaklar için (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi ve bu belgeyle en az üç yıl fiilen görev yaptığını gösteren belgeler.
  • T.C. kimlik numarası yazılı beyanı.
  •  İş güvenliği uzmanlığı ve diğer sağlık personeli yenileme eğitimlerine katılacaklar için ise geçerli mevcut belge.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu Fiyatları

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Kursu  fiyatları dönemlerine göre değişmektedir. 0216 606 20 00 numaralı telefondan iletişime geçerek güncel fiyat bilgisini alınız.

Aynı şekilde bize ulaşarak kurs, eğitim programı hakkında bilgi istemekten çekinmeyiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Sınav Tarihi

İş Sağlığı ve güvenliği sınav tarihi her yıl iki dönem olmak üzere o yıl belirlenir.

2018 İş Sağlığı ve Güvenliği 1. dönem sınav tarihi 20 Mayıs 2018 olarak belirlendi.

2018 İş Sağlığı ve Güvenliği 2. dönem sınav tarihi 15 Aralık 2018 olarak belirlendi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu, fiyatları hakkında bilgi almak için 0216 606 20 00 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

İsterseniz aşağıdaki İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu Kayıt formunu doldurarak tarafımıza gönderin, kariyer danışmanlarımız sizi arasın.